مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin Bookmark and Share

این زن حتی به خانواده های افراد بیمار که به امید درمان در تلاش برای سفر به خارج بودند هم رحم نکرده است


گروه حوادث: / زن شیاد که با شناسایی طعمه هایش در اطراف سفارتخانه ها، آنها را با وعده دریافت ویزای فوری آلمان واروپا به دام انداخته ودست کم 800 میلیون تومان کلاهبرداری کرده است با ردیابی های پلیسی وپیش ازفراربه خارج دستگیرشد.به گزارش خبرنگارحوادث «ایران»، 12 اردیبهشت امسال مرد تحصیلکرده ای به پلیس آگاهی فرودگاه مستقر در مهرآباد رفت و از کلاهبرداری 150 میلیون تومانی زن شیادی خبرداد که خود را کارمند سفارتخانه اروپایی معرفی کرده بود.
    او در حالی که هنوز باور نداشت سرش کلاه بزرگی رفته است با پریشان حالی به بازپرس کشیک گفت:«حدود سه ماه قبل با زن جوانی در اطراف سفارت آلمان درتهران آشنا شدم. او وقتی فهمید درپی سفربه آلمان هستم خود را کارمند آنجا معرفی و ادعا کرد می تواند کارهای اقامتم را در کمترین زمان انجام دهد و ویزایم را صادر کند. از آنجا که چندین بار او را دراطراف سفارت دیده بودم اعتمادم جلب شد. بدین ترتیب وی در چند نوبت با من در فرودگاه مهرآباد قرار گذشت و در قبال انجام کارهایم 150میلیون تومان گرفت. از آنجا که می خواستم هرچه زودتر کارهایم انجام شود با ساده لوحی به زن جوان اعتماد کردم و پول ها را تحویلش دادم بی خبر از اینکه بدانم او یک کلاهبردار است.»
    با شکایت مرد فریب خورده، کارآگاهان پلیس با دستور سرهنگ ابراهیم حسین زاده - فرمانده پلیس مهرآباد- رسیدگی به این ماجرا را در دستور کار قرار دادند وبازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 9 دستورشناسایی و دستگیری این زن را صادرکرد. تجسس های پلیسی نشان داد زن 43 ساله که الهه نام دارد دارای چندین سابقه جعل و کلاهبرداری است و شکایت هایی در این زمینه ازاو وجود دارد.
    
    دستگیری زن فراری در فرودگاه
    بدین ترتیب با ردیابی های تخصصی، ماموران پی بردند این زن قرار است با پول های دریافتی ازمردم از کشور خارج شود. با کشف این اطلاعات، دستگیری الهه در دستور کار پلیس قرار گرفت تا اینکه او در فرودگاه امام(ره) شناسایی ودستگیرشد.
    الهه که باور نداشت در دام پلیس افتاده است ابتدا سعی کرد مسیرتحقیقات را به بیراهه بکشاند. اما وقتی با مدارک محکمه پسند روبه رو شد به ناچار لب به اعتراف گشود و پرده از کلاهبرداری های چندصد میلیونی اش برداشت. او در بازجویی گفت: متاهل هستم و یک دختروپسردارم.به همین خاطربرای تامین آینده آنها مجبوربه فریب مردم شدم.اما بشدت پشیمانم!
    
    کلاهبرداری 800 میلیونی
    با دستگیری الهه، کارآگاهان تاکنون پی برده اند این زن دست کم از 17 نفر حدود 800 میلیون تومان به همین شیوه کلاهبرداری کرده است.
    
    سرگردانی خانواده های بیماران نیازمند درمان
    ازسوی دیگرهمزمان با مراجعه سایرمالباختگان مشخص شد این زن حتی به خانواده های افراد بیمار که به امید درمان درتلاش برای سفربه خارج بودند هم رحم نکرده است. یکی ازشاکی ها به پلیس گفت: «دختر کوچکم مبتلا به نوعی بیماری خاص قلبی است وبه توصیه پزشکان می بایست برای ادامه درمان به خارج از کشور می رفت.به همین خاطربه فکرراه چاره ای برای دریافت ویزای آلمان بودیم که این زن شیاد سرراهمان قرارگرفت و با وعده های پوشالی اش حدود 70 میلیون تومان ازما پول گرفت وگریخت. بعد هم ما را با مشکلات فراوانی تنها گذاشت و دخترمان تا یک قدمی مرگ رفت.

یکی دیگر از شاکیان پرونده نیز زوج جوانی بودند که بیماری ام اس داشتند. آنها نیز که در دام زن کلاهبردار افتاده بودند، 50 میلیون تومان به وی پرداخته بودند تا ویزای آلمان بگیرند. اما...

    سرهنگ ابراهیم حسین زاده، فرمانده پلیس فرودگاه تهران با اعلام این خبربه «ایران» گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده وبه منظورشناسایی سایرمالباختگان احتمالی کلاهبردار، بازپرس پرونده خواستار انتشارعکس بدون پوشش متهم شده است.
    به همین خاطر از تمامی شهروندان که موفق به شناسایی متهم شده و به این شیوه هدف کلاهبرداری قرار گرفته اند درخواست می شود از طریق شماره تماس های 63956724 و 61022653 اطلاعات خود را در خصوص کلاهبرداری این زن یا همدستان احتمالی اش در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد قرار دهند. مالباختگان در صورت شکایت نیزمی توانند به اداره آگاهی فرودگاه یا دادسرای مربوطه مراجعه کنند.
    
منبع:  روزنامه ایران، شماره 6497 ، نویسنده: سمانه شهباز