مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin Bookmark and Share
 نارسایی تنفسی و ایست قلبی بیشترین علت مرگ
    سرپرست سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به مرگ ومیر حدود ۱۴هزار نفر در پاییز ۹۶ گفت: کمترین تعداد متوفیات در منطقه ۲۱ و بیشترین تعداد متوفیات در منطقه ۵ بوده است.
    به گزارش مهر، سعیدخال با اشاره به اینکه بیش از ۵۶ درصد فوتی ها در پاییز ۹۶ مرد و ۴۱ درصد زن بوده اند، گفت: کل فوت شدگان ۱۳ هزار و ۹۵۴ نفر بوده که از این تعداد ۳۷۷ نوزاد، ۵ هزار و ۷۳۸ مونث و همچنین ۷ هزار و ۸۳۹ نفر مذکر بوده اند.
    وی با بیان اینکه ۶۱ متوفی بین ۵ تا ۹ سال داشتند، اظهار کرد: سن بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ نفر از متوفیان بالای ۶۵ سال بوده است که بیشترین آمار مرگ ومیر در گروه های سنی را به خود اختصاص داده اند.
    سرپرست سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه در مجموع ۵ هزار و ۷۷۴ فوتی خارج از سازمان داشته ایم، افزود: از کل ۱۴ هزار و ۱۱۰ نفر متوفی پذیرش شده در پاییز، بیش از ۱۰ هزار فوتی در بهشت زهرا دفن شده اند.وی درباره اینکه کمترین علت فوت بیماری های ام اس و مننژیت با یک فوتی بوده است، ادامه داد: بیشترین علت فوت در مهرماه نارسایی تنفسی و در آذرماه و آبان ماه ایست قلبی بوده است.
    
    
     ساخت 4 بیمارستان هزار تختخوابی از سوی چین و کره جنوبی در ایران
     رئیس مرکز تحول اداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چین و کره جنوبی چهار بیمارستان هزار تختخوابی در شهرهای اهواز، تبریز و تهران می سازند.
    به گزارش ایرنا، محمد حسین سالاریان زاده افزود: یکی از دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به کشورهای کره جنوبی و چین، این است که قرار است با همکاری و سرمایه گذاری شرکت های چینی و کره ای چهار بیمارستان بزرگ هزار تختخوابی در کشور ساخته شود. وی گفت: یکی از این بیمارستان های هزار تختخوابی در تبریز و یکی در اهواز ساخته می شود و دو بیمارستان هزار تختخوابی نیز با سرمایه گذاری این کشورها قرار است در تهران ساخته شود که یکی از آنها بیمارستانی است که در جوار بیمارستان قلب شهید رجایی تهران ساخته می شود.
    وی خاطرنشان کرد: مشکل مهمی که در مسیر ساخت این بیمارستان ها وجود داشت، این بود که شرکت های چینی و کره ای تقاضای این را داشتند که بازپرداخت فاینانس و سرمایه گذاری آنها در ایران توسط سیستم بانکی، وزارت اقتصاد و دولت ایران تضمین شود که طبق مکاتبات صورت گرفته در روزهای گذشته، این مشکل بر طرف شده است و آماده هستیم که کار را با طرف خارجی شروع کنیم.
    سالاریان زاده تاکید کرد: مشکلات بانکی و ضمانت هایی که سیستم بانکی ایران باید به طرف های خارجی برای سرمایه گذاری بدهد، از ید قدرت وزارت بهداشت خارج است اما خوشبختانه طبق اعلامی که روزهای گذشته به وزارت بهداشت شده، این مشکل حل شده است و آماده ایم که فاز اجرایی این بیمارستان ها را شروع کنیم.
    وی افزود: به دنبال انجام کارهای اداری و تامین نیروی انسانی این بیمارستان ها هستیم، ایجاد هر تخت بیمارستانی حدود 500 میلیون تومان سرمایه می خواهد و به ازای هر تخت باید 2.7 نیروی انسانی ازجمله پزشک، پرستار، ماما و بهیار نیز تامین شود.
    
    
  منبع:  روزنامه ایران، شماره 6684