X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin Bookmark and Share
مرکز فنی و حرفه ای خواهران در بندرعباس با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه ا ندازی شد.

     سرپرست اداره کل فنی و حرفه ای هرمزگان در این مراسم گفت: مرکز فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس دارای 920 مترمربع زیر بنا و شامل کارگاه تولیدی پوشاک رشمون، کارگاه صدف سازی، کارگاه صنایع دستی و کارگاه فناوری و اطلاعات است.


    اسما کریمی افزود: در این کارگاهها انواع لباس فرم اداری، مانتوهای بیمارستانی، انواع لباس های یکبار مصرف، انواع کیف زنانه، چرم طبیعی و مصنوعی دست دوز، سفارش هدایای اداری، پکیج های چرم، ساخت تابلو با صدف و ساخت شکل های زینتی با صدف تهیه می شود که آموزش های آن برای بیماران خاص رایگان است.


    وی بیان کرد: مرکز فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس از قبل در اختیار صندوق حمایت از فرصت های شغلی بود که در سال گذشته از محل اعتبارات استانی و خرید بخشی از تجهیزات از محل اعتبارات سازمان با هفت کارگاه آموزشی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بازسازی و آماده بهره برداری شد.


    کریمی اضافه کرد: هدف از آموزش و اشتغال در واقع حمایت درمانی بیماران خاص و خانواده های آنان بوده و علاوه بر کسب درآمد، به علت تاثیرمثبت روانی ناشی از کار و فعالیت نیاز آنها به داروهای تزریقی هم کاهش می یابد.


    وی اظهارکرد: این کارگاه تولیدی و تجهیزات آن با کمک بخش خصوصی و همکاری خیران برای بیماران خاص از جمله تالاسمی، ام اس، معلولان و زنان سرپرست خانوار تاسیس و راه اندازی شده است.
    
     منبع:  روزنامه کیهان، شماره 21704 به تاریخ 1/6/96،